info@kusadasi.com.tr Turkçe
default-logo

Kuşadası Banyo Seramik Yenileme

Banyonuzun seramiklerini yenilemeyi düşünüyorsanız mutlaka bizden teklif almayı unutmayınız.Konusunda deneyimli seramik fayans ustalarımız ile en kısa sürede yapılan işe göre uygun teklifimizi alınız.

Banyo Yenilerken Dikkate Edilecek Hususlar

1-Banyonuzu yenilerken mutlaka elektrik ve su tesisatını’ da yenilemenizi tavsiye edeceğiz.Su ve giderlerde daha sonra oluşabilecek kaçaklarda yapılan seramikler tekrar kırılacak size daha büyük masraflar açılacaktır.

2-Banyonun eski ise işi yapacak firmadan mutlaka seramiklerinin sökülmesini talep ediniz.Ülkemizde eski yapılarda banyolar genelde küçük yapılır.Sökmeden seramik üzerine yaptığınız takdir ortalama her duvardan 2 cm kadar banyonuz küçülecektir.Eski yapılarda harç ile yapılmış seramiklerde ise sökülmesi halinde 4cm kadar banyonun büyüyecektir.

3-Seramikleri sökülen banyoyu mutlaka sıva terazine aldırınız özellikle küvet veya duşakabin koyacağınız köşenin açılarınının 90 derece olmasına dikkat ediniz.Uygun açısı düzeltilmeyen banyo köşeleri daha sonradan duşa kabin veya küvet konulduğu takdirde köşe ile tam örtüşmeyecektir.Bu açı bozuklukları daha sonradan köşebent tarzı plastik aluminyum kaplamalar ile kapatılmaya çalışılır bu da hoş olmayan görüntülere sebep olmaktadır.

4-Banyo ve Su tesisatınızda kullanılan malzemelerin bilinen kaliteli markalardan seçmeye özen gösterin başlangıçta vereceğiniz fark ilerde size ciddi oranda işçilik ve malzeme olarak kazanç etmenize olanak sağlar.

5-Banyo Seramikleri döşenirken su boru çıkışlarının vana çıkışlarının içeride veya dışarıda aşırı bir şekilde kalmamasına özen gösterin daha sonradan içerde kalan boru çıkışlarına ilave yüzük takılmakta dışarıda kalanlar ise hoş olmayan görüntüye sebep olmaktadır.Daha sonradan yapılan her işlem tesisatınızın bozulma oranını artırmaktadır.

6-Banyonuzu yenilemeye başlamadan önce işlemi yapacak firmadan 3D görünümlü banyo tasarımını isteyiniz.Bu tasarıma göre dolaplarınızı, klozeti,duş teknesini,lavabo vb önceden görmüş olarak bitmiş olarak hayal edebilirsiniz

7-Banyonuzu yapacak firmaya banyo seramik ve ekipmanlarını kendinizin alacağını diğer işlemleri yüklenici firmanın yapmasını isteyiniz.Böylelikle seramiklerin markası ve ne kadar olduğu hakkında bilginiz olur.

8-Yüklenici firma ile mutlaka sözleşme yapınız olası işçilik hatalarında düzeltme isteyebilirsiniz.

9-Dar banyo mekanlarında banyonun daha büyük gözükmesi için ustanızdan baklava dizimi (diagonal) şeklinde seramik döşemesini isteyin bu şekilde dizim işçiliği ayrıca zayi (fire) oranını artırmaktadır.

10-

ÜLKEMİZDE ve KUŞADASI’NDA BİLİNEN BAZI SERAMİK MARKALARI

ÇANAKKALE KALE SERAMİK GRANİSER SERAMİK

BİEN SERAMİK EGE SERAMİK

YÜKSEK SERAMİK YURTBAY SERMAŞK

TAMSA SERAMİK

Kuşadası Banyo Seramik Yenileme

Firmamız konusunda uzman ekibi ile sizlere en kısa sürede kaliteli hizmet vermeyi taahhüt etmektedir.Sizde banyonuzda tadilat yenileme yaptırmadan önce firmamızdan teklif almayı unutmayın.